Komex.agro.pl

Komex.agro.pl

 

Witamy w serwisie, w którym możesz sprawdzić ceny zbóż i ceny opału, kiedy tylko masz na to ochotę. Jesteśmy też Twoim poradnikiem po tym, jak wybrać dobry, tani opał, jak rozwiązać dylemat – postawić na ekogroszek, węgiel kamienny a może drewno kominkowe?Jakie nawozy sztuczne będą odpowiednie do uprawianej przez Ciebie gleby? Rozgość się i sprawdź nasze artykuły poradnikowe.

Szukasz informacji jakie są aktualne ceny zbóż?

zielone zboże

A zboża? To nimi żyje polski eksport. Polska pszenica, czyli tak niechciany gluten wciąż jest pożądana na światowych rynkach. Podobnie jak jęczmień, kukurydza, żyto czy rzepak. Ceny zbóż ulegają, niestety stałym fluktuacjom, a wszystko za sprawą globalizacji handlu i uzależnienia się rynków od siebie. Na szczęście my je sprawdzamy, analizujemy i chętnie dzielimy się nimi z naszymi użytkownikami.

Przeczytaj artykuł – Analizę ceny zbóż z ostatnich trzech lat

 

Sprawdź czy obecne ceny nawozów sztucznych są atrakcyjne?

zielone rośliny

Zdajesz sobie sprawę, jak niewiele w Polsce jest żyznych gleb? Na szczęście istnieją nawozy sztuczne. Na rynku dostępne są nawozy jednoskładnikowe, czyli oparte na bazie jednego składnika – azotu, fosforu lub potasu oraz nawozy wieloskładnikowe – tu rozróżniamy jeszcze złożone (powstałe wskutek reakcji chemicznych) oraz mieszane, które zawierają mechanicznie zmieszane ze sobą substancje. Ceny nawozów można sprawdzić w różnych serwisach rolnych, ale my polecamy zrobić to tutaj.

Sprawdź – Przegląd cen nawozów sztucznych

Czy ceny węgla są już atrakcyjne dla kupujących ?

węgiel w płomieniach

Jesienne wieczory będą jednak o wiele przyjemniejsze, jeżeli postawimy na drewno kominkowe. To bardzo popularne rozwiązanie i stosunkowo tani opał. Drewno kominkowe kupowane chwilę przed pierwszymi mrozami jest jednak wielkim błędem, dlatego zalecamy by zająć się wyborem i kupnem już wiosną, tak, aby nasze drewno opałowe zdążyło przejść porządny proces sezonowania, czyli było dostatecznie suche nim włożymy je do kominka.

Sprawdź – Aktualne ceny węgla w kopalniach

 

Przekonamy Cię, że tani opał to nie wszystko, czego potrzebujesz. Ceny opału, czyli ceny węgla nie powinny być tak ważnym kryterium. Pellet, ekogroszek, a może drewno opałowe? Należy kierować się parametrami, a najważniejszym parametrem jest wartość opałowa paliwa, którą trzeba sprawdzić nim zapłacimy pieniądze naszemu dostawcy. Jak nie dać się oszukać słownym obietnicom, jak przekonać się czy sprzedawca na pewno mówi prawdę i podaje prawdziwe parametry? Tego dowiesz się z postu o paliwach grzewczych.